AMD Gelir Raporu, Q3 Toplam Gelir Beklentileri Karşılamadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – AMD, üçüncü çeyrek için Salı günü yayınladığı gelir raporunda, gelirinin analist tahminlerini tutturamadı ve tahminlerin düşük olduğunu belirtti.

Şirket, hisse başına $0,67 gelir ile toplam gelirinin $5,6B olduğunu belirtirken Investing.com anketlerinde analistler şirketin hisse başına $0,68 ve toplam $5,62B gelir elde etmesini bekliyorlardı.

Kapanış sonrası piyasalarda AMD hisseleri, gelir raporunun ardından 2,50% artış ile $61,15 seviyesinden işlem gördü.

Kapanış sonrası piyasalarda AMD hisseleri, gelir raporunun ardından 2,50% artış ile $61,15 seviyesinden işlem gördü.

Yıl içinde, AMD hisseleri 58% düştü. Hissenin işlem gördüğü Nasdaq endeksi 30% düştü.

AMD Bilgi Teknolojisi sektöründeki diğer büyük gelir raporlarını takip ediyor

Perşembe günü Apple, dördüncü çeyrekte hisse başına $1,29 gelir ile toplam gelirinin $90,1B olduğunu ifade etti. Beklentiler, hisse başına $1,26 gelir ile toplam gelirin $88,76B olacağı yönündeydi.

25 Ekim günü Microsoft şirketinin gelirleri ise analist tahminlerini aştığını ve ilk çeyrekte hisse başına $2,35 gelir ile toplam $50,1B gelir elde etti. Investing.com analistleri hisse başına $2,32 gelir ile toplam $49,86B gelir elde etmesini bekliyorlardı.

bitcoin ve kripto haberleri barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored