Aselsan, Türasaş ile 44,9 milyon euroluk sözleşme imzaladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Aselsan tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada şirket, 44,9 milyon euro değerindeki iki sözleşme hakkında bilgi verdi.

Yapılan açıklamada Aselsan , Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (Türasaş) ile Milli Elektrikli Tren Setleri için Cer Zinciri ve Ekipmanları ile Tren Kontrol ve İzleme Sistemi Projeleri ile ilgili olarak toplam bedeli 44.903.859 euro olan iki sözleşme imzalandığını duyurdu. 

Şirket, söz konusu sözleşme şartlarına bağlı olarak teslimatların 2023 – 2025 yılları arasında gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kasım ayına alıcılı başlayan ASELS hissesi, haberin yayımlanmasının ardından yükselişe geçerek şu an %4’e yakın değer artışıyla 35 TL’ye yakın seyrediyor. Hisse fiyatı, böylece hafta başından bu yana değer artışını %9’a çıkardı.

Gün içinde KAP’a yapılan bildirimler arasında diğer öne çıkan şirket haberleri şu şekildeydi.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, bedelli sermaye artırımı için başvurdu

Türkiye Kalkınma Bankası, mevcut 2.000.000.000 TL olan sermayesinin, 500.000.000 TL (%25) nakdi (bedelli) artış ile 2.500.000.000 TL’ye çıkarılması ile ilgili olarak, ihraç edilecek 500.000.000 TL nominal değerli paylara ilişkin Taslak İzahname’nin onaylanması için bugün Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuru yapıldığını duyurdu.

Desa Deri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Desa Deri, 01/11/2022 tarihinde çeşitli sosyal platformlarda çıkan “İstanbul’da cinayete tam teşebbüs! DESA firmasına ait tır, ters yönden akan yola girdi, tüm şeritleri kapattı. Zincirleme kazadan kıl payı dönüldü” başlıklı haber ve görselde bulunan aracın şirketle hiçbir ilgisi bulunmadığını ve isim benzerliği olduğunu bildirdi.

Gübre Fabrikaları T.A.Ş.

Gübre Fabrikaları, yurtiçinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara ve/veya tahsisli olarak satılmak üzere toplam 3 milyar Türk Lirası nominal değeri aşmayacak şekilde borçlanma aracı ihraç edilmesine ilişkin ihraç belgesinin onaylandığını duyurdu.

Yazar: Günay Caymaz