BetterHomes kurucusu Linda Mahoney: Dubai doğru zamanda doğru yerdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Linda Mahoney, merkezi Dubai’de olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin önde gelen emlak şirketlerinden BetterHomes’un kurucusu ve ortağı.

Daha önce hemşire olarak çalışan Linda, hiçbir deneyimi olmadığı emlakçılık sektörüne adım attı. Ancak güçlü bir motivasyonu olduğunu söylüyor: “İki çocuğum vardı ve bir karar vermek zorundaydım.”

1986’da BetterHomes şirketini evinin oturma odasından yönetmeye başlayan Linda euronews’e “Dubai doğru zamanda doğru yerdi. Yalnız benim için değil, çoğu insan için bu böyle.” şeklinde konuşuyor.

Daha çok insan Dubai’ye yerleşmeye başladıkça Linda’nın emlak şirketine olan talep de arttı. Böylelikle Linda ofisini bir garaja taşıyarak ilk çalışanını işe aldı.

Kiralık gayrimenkule olan talep artarken Linda’nın şirketi de büyüdü: “Piyasa satışa açıldığında her şey değişti. İşte o zaman gerçekten büyüdük.”

  • Meet The Entrepreneurs: Dubai’de lise hayalini gerçekleştiren bir girişimci
  • Orta Doğu’nun ilk araç paylaşım şirketi ‘ekar’ın kurucusu: Büyük bir etki yaratmak istedim

Linda’nın oğlu Ryan Mahoney büyüdüğünde o da şirkete katıldı ve Linda’nın hızla büyüyen şirketini yapılandırmasına yardımcı oldu. Linda, “Oğlum ve ben birbirimizi tamamlıyrouz. Ben bir halk insanıyım o ise bir stratejist.” ifadelerini kullanıyor.

BetterHomes’un bugün 450’den fazla çalışanı var. Linda, “23 yıldır bizimle birlikte olan bir çalışanımız var, bir diğeri 22 yıldır bizimle, çoğu çalışanımız ise en az 15 yıldır bizimle. Eğer bir aile şirketi uyum içindeyse, bundan daha iyi bir şey olmaz.” diyor.