Bitcoin yatırımcıları borsalardan fonlarını çekmeye başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları son haftalarda kararsız bir seyirde hareket ediyor ve bu durum yatırımcı tarafından olumsuz karşılanıyor.

Bitcoin yatırımcılarının önemli bir kısmı, varlıklarının çoğunu kripto borsalarından çekerek kendi kripto cüzdanlarına aktarmaya başladı. Bu nedenle kripto para borsalarının net akışı son dört hafta içerisinde büyük oranda değişti. Genelde bu yönde bir hamle, toparlanma sürecine girildiğinin habercisi olarak değerlendirilir.

Bitcoin’ler borsalardan çekiliyor

Santiment’in aktardığı üzere Bitcoin, dün büyük bir borsa dalgalanması yaşadı. Bu, son dört ay içerisinde borsalardan çekilen en büyük BTC miktarı oldu. Yatırımcılar, borsalardan 40 bin BTC’den fazla aktarım gerçekleştirdi. Söz konusu bu işlemler ve fonların hareketlenmesi, kripto borsalarındaki BTC arzının yaklaşık olarak yüzde 9 oranında düşüş yaşamasına neden oldu.

Olumsuz bir net akış, piyasalarda potansiyel olarak satış ihtimalini aşağı çektiği için genellikle piyasa için olumlu bir adım olarak değerlendirilebilir. Son haftalardaki Bitcoin grafikleri incelendiğinde rakamların yüzde 2 aralığında hareket ettiği ve düşük volatilite yaşandığı görülüyor.

Bu yazının hazırlandığı dakikalarda Bitcoin, 19.196 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır