Borsa İstanbul bugün nasıl hareket etti?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – BIST 100, yılın son haftasına %1,14 yükselişte 5.516 puandan başladıktan sonra yukarı hareket, 5.550 puan sınırına kadar devam etti. 

BIST 100, bugünde yeni bir rekor seviye kaydettikten sonra gün içinde gelen satışlarla yönünü aşağı çevirdi. Son saate girildiğinde 5.500 seviyesine tutunma çabaları devam ederken endeks, son dakikalarda 5.480 puana kadar geriledi. An itibarıyla BIST 100, %0,7’e yakın değer artışına sahip.

Gün sonuna doğru Borsa İstanbul’daki ana sektörler arasında finansallar %1,1 yükselirken sınai %0,82 ve hizmet sektörü %0,75 arttı. 

Bugün inşaat sektörüne dahil hisseler, %5’in üzerinde ortalama değer artışıyla ilk sırada yer aldı. Faktöring, turizm ve tekstil ise diğer talep gören sektörler oldu. 

Kapanışa doğru doğru baskı, ticaret ve petrokimya, günün en az talep gören sektörleri arasında bulunuyor.

BIST 100’de bugün en çok kazandıran ve kaybettiren hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında bugün en çok kazandıranlar; TSPOR, ENKAI), TKFEN, KORDS ve OTKAR olarak devam ediyor. 

Bugün BIST 100’de en çok kaybettiren ilk 5 hisse ise şu an SMRTGRTALB, HEKTS), BRYAT ve SASA olarak sıralanıyor.

Borsa İstanbul genelinde şu an 14 hisse tavan fiyatına ulaşmış durumda. Bugün taban fiyatından işlem gören IMASM ve UZERB ile ALFAS, en çok kaybettiren hisseler olarak kaydedildi.

Yazar: Günay Caymaz