Borsadan son gelişmeler: HEKTS, CLEBI, ATATP, GESAN

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Hektaş, Paya Dönüştürülebilir Tahvil ihraç etme kararı aldı, Çelebi Hava Servisi‘nin teşvik belgesi onaylandı. Bunun yanında ATP Ticari Bilgisayar, Vodafone ile anlaşması kapsamında ek protokol yaptıklarını duyurdu. Girişim Elektrik ise bağlı ortaklığının en avantajlı teklifi verdiği ihaleyi duyurdu.

Hektaş Ticaret T.A.Ş. Paya Dönüştürülebilir Tahvil ihraç edecek

Hektaş tarafından bugün yapılan açıklamada şirketin Ar-Ge yatırımlarının ve satış operasyonlarının finansmanını sağlamak ve devam eden Ar-Ge projelerini finanse etmek amacıyla Paya Dönüştürülebilir Tahvil (Convertible Bond) ihraç edilmesine karar verildiği duyuruldu. 

Buna göre şirket, esas sözleşmesinde değişiklik izni için Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığına başvuru yapılacağını aktardı.

Çelebi Hava Servisi’nin teşvik belgesi onaylandı

Çelebi, bugün yaptığı açıklamada Türkiye’de faaliyet gösterdiği havalimanlarında yapacağı makine ve teçhizat yatırımlarına istinaden, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğüne yaptığı toplam 350 milyon TL’yi bulan teşvik belgesi başvurusunun onaylandığını duyurdu.

ATP Ticari Bilgisayar, Vodafone ile ek protokol imzaladı

ATP Ticari Bilgisayar, Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş. arasında 06.07.2017 tarihinde hayata geçirilen hizmet sözleşmesi kapsamında ek protokol imzalandığını duyurdu. 

Buna göre şirket, Knydryl Holdings Inc. İstanbul veri merkezinde konumlandırılan ve müşterilerine bulut hizmetleri sağladığı özel ve kamuya açık 425 sunucunun işletim sistemi, veritabanı, yedekleme, güvenlik, ağ yönetimi servislerini Vodafone İstanbul veri merkezine taşınmasına karar verildiğini ve yönetimi kapsamında bugün ek bir protokol imzalandığı duyuruldu. Yapılan açıklamada ek protokolün, 23.12.2026 tarihine kadar geçerli olacağı ve bedelinin güncel fiyatlarla 114.752.443 TL + KDV olduğu açıklandı.

Girişim Elektrik’in iştiraki Europower, katıldığı ihalede birinci oldu

Girişim Elektrik tarafından bugün KAP’a yapılan açıklamada şirketin %70 oranında bağlı ortaklığı olan Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan “Toplam 50 Adet 170Kv 3150A 50Ka -30°C+45°C K1 Tipi Kesici ve Yedek Malzemeleri Alımı” konulu ihaleye katıldığı ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olduğu bildirildi. İhale baz bedeli, 68.912.000 TL olarak açıklandı.

Yazar: Günay Caymaz