BTC.com’un ana şirketi siber saldırıya uğradığını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – En büyük Bitcoin madenciliği havuzlarından biri olan BTC.com’un ana şirketiBIT Mining hack saldırısına uğradığını açıkladı.

BIT Mining siber saldırıda 3 milyon dolar kaybettiğini açıkladı

BTC.com’un ana şirketi, BIT Mining, dün yaptığı açıklamada toplamda 3 milyon dolarlık fonun siber saldırı sonucu çalındığını bildirdi. Çalınan fonların 700 bin dolarlık kısmının bireysel yatırımcılara 2,3 milyon dolarlık bölümünün ise kurumsal varlıklar olduğu aktarıldı. Resmi açıklama dün yapılmasına rağmen BIT Mining, güvenlik ihlalinin 3 Aralık tarihinde gerçekleştiğini söyledi. 

Yapılan açıklamada şirket, durum hakkında Çin’in Shenzhen şehrindeki güvenlik güçlerine bilgi verildiği ve yerel makamlarca soruşturma başlatıldığı belirtildi. BIT Mining siber saldırıya rağmen madencilik havuzu hizmetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Diğer yandan ise şirket, çalınan fonları geri almak için yoğun çaba sarfediyor. 

Dünyanın en büyük kripto para madenciliği havuzlarından biri olan BTC.com, özellikle Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) gibi iş ispatı konsensüs modelini kullanan büyük kripto para birimleri için madencilik hizmetleri sunuyor. Ayrıca BTC.com, madencilik faaliyetleriyle birlikte bir Blockchain tarayıcısı hizmeti de veriyor.

2022 yılında DeFi sektörü başta olmak üzere kripto endüstrisinde milyarlarca dolarlık fon, siber saldırılar sonucu çalındı. Sektörün büyümesindeki en önemli engellerden biri olarak güvenlik istismarları, kurumsal yatırımcıların da kripto alanına girme konusundaki tereddütlerinden birini oluşturuyor. 

Son DeFi hack olaylarıyla ilgili Avalanche ağında konuşlu DeFrost Finance’in ve kripto para cüzdanı BitKeep’in siber saldırı sonucu sırasıyla 12 milyon dolar ve 8 milyon dolarlık kayıplar bildirildiği görüldü. 

Yazar: Günay Caymaz

bitcoin ve kripto haberleri barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored