Comcast, güçlü sonuçların ardından değer kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Senad Karaahmetovic

Comcast (NASDAQ:CMCSA), beklenenden daha iyi bir üçüncü çeyrek raporu sunduktan sonra Perşembe günkü işlemlerde hisselerini %5’in üzerinde yükseltti.

Şirket, 3Ç’de 29,85 milyar dolar gelirle hisse başına 0,96 dolar kazanç (EPS) bildirdi ki bu rakam 29,75 milyar dolar satışla 0,90 dolar olan EPS tahmininden daha iyi. Comcast, 14.000 ile konsensüsün üzerinde net geniş bant artışı raporladı.

Comcast Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Brian L. Roberts, “Önümüzdeki zorluklara rağmen, imrenilecek bir stratejik ve finansal konumdayız ve geleceğimiz parlak olmaya devam ediyor.” dedi.

CMCSA ayrıca üç ayda bir 0,27 dolar temettü ve 3,5 milyar dolarlık dev bir geri alım planı açıkladı – bu rakam Wall Street beklentisinin çok üzerinde.

Wells Fargo analistleri, güçlü sonuçlar ve geri alımları sayesinde CMCSA’ya övgü yağdırdı.

“Önemli ölçüde düşürülen kablolu beklentilere karşın CMCSA için sağlam bir faaliyet çeyreği oldu. Kablolu beklentileri; Eylül ayı başında hisselerin, 30 dolarların altındaki mevcut seviyelerine gerilemesiyle tartışmalı bir biçimde sıfırlandı ve bilançonun gücü sayesinde dipten bir sıçrama görmek bizi şaşırtmadı.”

JPMorgan analistleri ise beklenenden daha iyi trendlerin umut verdiğini ancak makro zeminin zor olmaya devam ettiğini söyledi.

Analistler, “En azından önümüzdeki yıl için FWA kullanılabilirliği ve aboneliklerinin artması ve zayıf konut eğilimlerinin devam etmesiyle, kablolu için geniş bant sıkıntısının sona erdiğini düşünmüyoruz ve geniş bant aboneliklerinin önümüzdeki yıl herhangi bir çeyrekte büyüyüp büyüyemeyeceğinin makul bir soru olduğunu düşünüyoruz.” diye ekledi.