Davutoğlu: “İktidara geldiğimizde hukuka olan güveni yeniden tesis edeceğiz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Kadıköy Büyük Kulüp’te iş dünyası ile bir araya geldi. İstanbul İl Başkanlığının organize ettiği programda, İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ve Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota’nın selamlama konuşmalarından sonra katılımcıların ekonomiye dair soru ve görüşleri dinlendi.

Dünyanın gidişatını okuyamayan bir iktidar var eleştirisi yönelten Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, “Gelecek Partisi’nin ekonomi kadrosu devletin bütün kurumlarını çok iyi bilen bilen ve ülkeyi bu ekonomik krizden çıkaracak liyakatli bir kadrodur” mesajı verdi.

İktidarın ekonomi politikalarına eleştiriler yönelten Davutoğlu, iktidara geldiğinde neler yapacaklarını anlattı. Davutoğlu “Öncelikle tasarruf tedbirleri ve disiplinli bir mali yönetimle devletin boşalan rezervlerini tekrar dolduracağız. Hukuka olan güveni yeniden tesis edeceğiz, iş dünyasının hukuka, iktidara ve ekonomiye güven duymasını sağlayacağız. Liyakati esas alacağız, itaat eden değil ehliyetli olanlara makamları emanet ederek piyasaların güven duyacağı bir iklimi inşa edeceğiz.” dedi.

Konuşmasında program için 1 Kasım tarihini sembolik olarak belirlediklerini ifade eden İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin “Bugün Sayın Genel başkanımızın tarihi bir oyla başbakan seçildiği önemli bir tarih. İş dünyası ile buluşmamızda bu sembolik tarihi özellikle tercih ettik. Ekonominin bugünkü halini düşündüğümüzde Sayın Genel Başkanımızın Başbakan dönem büyük önem arz ediyor. Çünkü Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bıraktığı Türkiye böyle bir Türkiye değildi, görevi bıraktığı 2016 Mayıs’ta bütün ekonomik veriler çok iyiydi, ülkede istikrar vardı. Sahada vatandaş da bunu söylüyor; “Sayın Başbakanım siz böyle bir Türkiye bırakmamıştınız ne olur kurtarır bizi diyor.” dedi.

Bu makale ilk olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır