Disney, Web 3.0’a geçiş için Polygon’u (MATIC) seçti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Kripto paralar, dün ABD enflasyon verilerine odaklı hareket ederken aşağı yönlü görülen volatilitenin ardından hızlı toparlandı. Büyük altcoin’ler arasında bulunan Polygon (MATIC) ise dün piyasadan pozitif ayrışarak yüzde 20’yi aşan bir değer artışı gördü.

Polygon (MATIC) yükselişine devam ediyor

Polygon (MATIC), Temmuz ayında platformu için olumlu gelişmeler kaydetmeye devam ediyor. Temmuz ayının başında HTC mobile entegrasyonunu duyuran Polygon’un yerel tokeni MATIC, 0,6 dolara kadar yüzde 30’a yakın değer artışı gördü.

Temmuz ayının zirve seviyesinden kısıtlı bir yükseliş gören kripto para, dün açıklanan Disney Web 3.0 programına dahil edilmesi haberiyle ayın ikinci yükselişini gerçekleştirirken son 24 saatte yüzde 20’nin üzerinde yükseliş görerek fiyatının 0,65 dolara kadar taşıdı.

Polygon, Disney programına seçilen tek Blockchain şirketi oldu

Katman-2 çözümü olarak çalışan Polygon, Disney’in bu hafta başlaması planlanan Web 3.0 odaklı hızlandırıcı programına seçildi. The Walt tarafından yapılan açıklamada Polygon platformunun, 2022 yılında artırılmış gerçeklik, yapay zeka ve NFT odaklı hızlandırıcı programına seçilen altı projeden biri olduğu duyuruldu. Böylece Polygon, Disney’in hızlandırıcı programına seçilen tek Blockchain şirketi oldu.

Programa katılan diğer şirketler ise artırılmış gerçeklik kullanarak gerçek dünya konumlarını NFT aracılığıyla paylaşan Web 3.0 sosyal platformu Flickplay, yapay zeka odaklı platform Inworld, içerik oluşturucularına odaklanan Web 3.0 platformu Lockerverse ile Metaverse platformu Obsess ve artırılmış gerçeklik donanım şirketi olan Red 6 olarak duyuruldu.

Polygon, bu ay görülen olumlu gelişmelerin yanında yatırımcıların ilgisini de çekmeye devam ediyor. Blockchain veri analiz firması Santiment’e göre son 1 ay içinde MATIC yatırımcılarının Ekim ayından bu yana yüzde 28 yükselişle en yüksek artışı kaydettiğini ortaya koydu.

Polygon (MATIC), piyasaya çıkışından bu yana bir katman-2 çözümü olarak Ethereum ağının ölçeklenebilirlik sorununu ele alıyor. Platform, Ethereum ağındaki yavaşlama ve yüksek işlem ücretleri için bir alternatif olarak görülürken merkezsiz uygulamalar oluşturmak için önemli bir Blockchain ağı olarak faaliyetlerine devam ediyor. 

Yazar: Günay Caymaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin ve kripto haberleri barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored