Elon Musk, SEC ve Ripple arasında süren davayı değerlendirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki mahkeme süreci bir süreci tartışmalı bir şekilde devam ediyor. Mahkeme sürecinde karşılıklı cevaplar, itirazlar ve iddiaların ortaya çıktığı gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Hinman belgelerinin mahkemeye sunulmasının ardından Elon Musk da konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Elon Musk, Ripple ve SEC arasındaki davayı yorumladı

Ripple Genel Danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) uzun zamandır istenilen Hinman belgelerini teslim etmek adına mahkemenin talebini yerini getirdiğini açıkladı. Alderoty, açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yaptı ve bu hareketi Ripple’ın başarısı olarak nitelendirildi.

Ripple CEO’su Brad Garglinghouse konuyla ilgili şöyle konuştu:

Elon Musk ise Ripple CEO’sunun Twitter paylaşımının altına “mümkün değil” şeklinde şaşırtıcı bir cevap verdi. Bunun yanı sıra Ripple, kendinden herhangi bir taviz vermeden, SEC’in XRP Ledger blockchain’inin yerel token’ı XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu kanıtlamak adına herhangi bir yasal dayanağı olmadığı yönünde görüşünü değiştirmeden yoluna devam ediyor.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır