Elon Musk’ın bir şirketi daha DOGE ödemelerini kabul edecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Elon Musk’ın başka bir şirketi olan Boring Company, toplu taşıma sistemi için Dogecoin ödemelerinin kabul edilmeye başlandığını duyurdu.

CNN haberine göre Boring Company, bu haftadan itibaren Tesla araçlarıyla yolculuk yapan müşteriler, Dogecoin ile ödeme yapabilecekler.

Boring Company’nin Loop adı verilen toplu taşıma hizmeti için ödemeler QR sistemi kullanılarak kolayca yapılabildiği için müşteriler, Dogecoin ile ödemelerini de zorlanmadan yapabilecekler.

Elon Musk, Dogecoin benimsemesine devam ediyor

Bu son girişimle birlikte Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’i ana akıma taşıma çabasının devam ettiği görülüyor. Bilindiği Musk, daha önce de Tesla ve SpaceX’in bazı ürün ve hizmetleri için Dogecoin ödemesinin kabul edildiğini duyurmuştu.

Son olarak Twitter satın alımı için şirketin yönetim kurulundan onay alan Elon Musk, özellikle 2020 yılında Dogecoin desteğini yoğun şekilde göstererek popüler şaka temalı kripto paranın muazzam şekilde büyümesinde başrol oynamıştı. 2013 yılında amaçsız bir şekilde şaka amaçlı çıkarılan Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın desteğine kadar çok fazla popüler olmayan bir kripto paraydı.

Diğer yandan Elon Musk’ın DOGE desteği, bazı sorunlar yaşamasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı, dünyanın en zengin insanına DOGE tanıtımında bir piramit şeması dolandırıcılığı oluşturduğu iddiasıyla toplamda 258 milyar dolarlık bir tazminat davası açtı.

Açılan dava sonrası konuşan Elon Musk, DOGE desteğine devam edeceğini dile getirirken kimseye kripto para alması yönünde tavsiye vermediğini söyledi.

Dogecoin’de (DOGE) son durum

Boring Company’nin toplu taşıma hizmetleri için Dogecoin kabul edeceğini duyurması, kripto para fiyatında önemli bir etkiye neden olmadı. DOGE fiyatı, piyasa geneliyle beraber hareket ederek Temmuz ayında yatay seyrini sürdürüyor. Dünden bu yana yüzde 2’ye yakın değer artışı gören popüler kripto para, 0,068 dolar bandında el değiştiriyor.

Dogecoin, şu an 9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. en büyük kripto para olarak kalmaya devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir