Ethereum balinaları, Aralık ayında büyük satışlar gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Risk iştahanın bol olduğu son 6 aylık süreçte kripto paralar çok varlık gösteremedi. Hem genel ekonominin kötü olması hem de piyasanın iç dinamikleri gidişatı büyük ölçüde etkiledi.

Son birkaç ay ise oynaklık minimum seviyeye indi. Altcoin piyasasında borsa destekli para birimleri hariç ilerleme neredeyse hiç olmadı. Bu süre zarfında en çok satışlar ön plana çıktı. Balinaların uzun süreli bakış açıları bile değişti.

Ethereum balinaları, son 1 aylık süreçte genellikle satış gerçekleştirdi. 2022 yılının bitmesine az bir süre kala riski minimum seviyede tutmak isteyen balinalar satış yönünde işlemlerini sıklaştırdı.

Ethereum balinaları, 1 milyona yakın ETH sattı

Bitcoin ile birlikte dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum da kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından ciddi satış baskısı altına girdi. ETH fiyatı, yatırımcı güveni azaldıkça 1.200 doların altına düştü. Yıllık kapanış gelmeden önce art arda satışlar kafaları yeniden karıştırdı.

Aralık 2022’de, Ethereum balinaları şimdiye kadar 1 milyona yakın ETH tokeni sattı. Yapılan satışlar topluluk tarafından daha da endişe verici olarak karşılandı. Popüler kripto analisti Ali Martinez, Santiment’in verilerine dayanarak şunları söyledi:

10.000 ila 100.000 ETH tutan yatırımcılar Aralık başından bu yana 880.000’den fazla ETH sattı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır