Fark Yaratan Uluslararası Okul

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası okullar arasında Gökkuşağı Koleji kuruluşundan beri fark yaratacak çocuklar yetiştiriyor. Simgesinde yer alan aslan, köprü, başak ve g harfi ile misyonunu özetliyor. Lider aslan, yalnızca bilgelikle geçilebilen bir köprü, minicik bir tohumla boylanan verimli başak, gücün ve gelişmişliğin simgesi olan Gökkuşağı Koleji’nin baş harfi yetiştirmeyi hedeflediği öğrenci profilini gösteriyor. 

“Dünya Okulu Olmak Vizyonu” ile fark yaratan Gökkuşağı Koleji fark yaratan çocuklar yetiştirmeyi hedefliyor. Öğrenci ve fikirlerine odaklı Gökkuşağı Koleji’nde çocuklar potansiyellerini keşfedip özgürce yansıtma olanağı buluyor. Öğrenciler çok yönlü olarak yetişiyor. 

Gökkuşağı Koleji’nin Öğrenciye Sundukları 

Gökkuşağı Koleji öğretmenleri her öğrencinin yeteneklerinin ve ilgi alanlarının farklı olduğunu biliyor. Bu yüzden Gökkuşağı Koleji’nde her öğrencinin kendini rahatça geliştirebileceği ve kanıtlayabileceği programlar bulunuyor. Bu programlar sayesinde her öğrenci kendi potansiyelini geliştiriyor. 

IB, CAP programları, STEM ve Robotik Kodlama, Cambridge eğitimleriyle çocuklar en geçerli ve en yenilikçi eğitim sistemiyle uluslararası okullarda birey olma yolunda yürüyor. Çift yabancı dil eğitimiyle öğrenciler globalde söz sahibi bireyler oluyor. Çocuklar fen ve doğa etkinlikleriyle bilim ve dünyayı yakından tanıyor. Müzik, spor, drama, resim akademisiyle hobilerini profesyonelleştirebiliyorlar.

Gökkuşağı Koleji Öğrenci Profili Nasıl Olur

Gökkuşağı Koleji öğrencisi her şeyden önce okulu sever ve bilgiye açtır. Öğrenciler okulda araştırma sonuçlarını değil doğru araştırma yapmayı öğrenirler. Bu sayede ömür boyunca doğru bilgiye erişen bireyler olurlar. Gökkuşağı Koleji öğrencisi analiz yapar, sorgular, fikir üretir ve sorunlara çözüm bulur. Öz benliği gelişmiştir. Yeteneklerinin ve potansiyelinin farkındadır. Becerilerini sürekli olarak geliştirir ve kendine güveni tamdır. Özgüveni yüksek Gökkuşağı Öğrencileri sosyal etkinliklerde bulunmayı sever ve fark yaratır. 

Çevresindeki olaylara duyarlı Gökkuşağı Koleji öğrencisi global olayları takip eder, farkındalığı yüksektir. Sanata, spora, bilime, kültürel etkinliklere önem verir, entelektüel gelişimi için durmadan çalışır. Uluslararası okul öğrencisi olmanın getirisiyle sosyal becerileri yüksektir. Farklı dillerde kendini ifade edebilir ve kültürel farklılıkları sevgiyle karşılar. Disiplinli ve lider özelliklidir. Fikirleri ve projeleriyle öncülük eder. 

Kaynak (via) : gokkusagi.k12.tr