FTX, sabit kripto para pazarına girmek için hazırlıklara başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – En büyük kripto para borsaları arasında yer alan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, son röportajında platformunun sabit kripto para çıkarma çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

Sam Bankman-Fried, FTX’in yakın zamanda kendi sabit kripto parasını piyasaya sürebileceğinden bahsederken bu önemli proje için en iyi ortağı seçmeye çalıştıklarını söyledi. 

Sabit kripto para hakkında daha fazla bilgi vermeyen Bankman-Fried’in şirketi, bu pazara adım atarsa en büyük rakibi Binance ile bu sektörde de yeni bir rekabete girecek. Ancak Binance’in sabit varlığı BUSD, 21,6 milyar dolar piyasa değeriyle en büyük 3. sabit kripto para ve bunun yanında piyasanın en büyük 7. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Bu yüzden FTX, sabit kripto para ihraç etmesi durumunda BUSD’ye rakip olmak için önemli bir süreçten geçmesi gerecek. 

Röportaj esnasında ayı piyasası hakkında da görüşlerini ileten Sam Bankman-Fried, mevcut ortamın endüstri için can sıkıcı olduğunu söylerken şirketinin bu dönemi işlerini büyüterek ve kullanıcılar için yeni hizmet sunmaya devam ederek başarılı şekilde atlattığını iddia etti.

Bununla beraber FTX’in yeni versiyonunun yakın zamanda hayata geçeceğini söyleyen Bankman-Fried, bu yolla daha sorunsuz ve hızlı emir iletimleri, verimli API kullanımı ve birçok özelliğin hayata geçirileceğinin de bilgisini verdi.

FTX, şirketlere yatırım yapmaya devam edecek

Son dönemlerdeki satın almalar ve anlaşmalar hakkında da konuşan FTX CEO’su, şirket satın alımlarına devam etmek için fon toplama girişimlerinin doğruladı. Bunun yanında FTX’in Robinhood platformunu satın alacağına dair söylentileri ise yalanladı.

FTX, son gelişmelerde VISA ile önemli bir strateji anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında FTX, VISA destekli bir kripto kartı çıkararak kripto ödemeleri sektörüne giriş yapmış oldu.

Yazar: Günay Caymaz