FTX’in Cardano’yu listeleme haberi tartışmaları beraberinde getirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – En büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, dün Cardano’nun yerel tokeni ADA’nın platformda işlem görmesini değerlendirdiklerini aktardı. Bu açıklamayla birlikte Cardano için bir dizi endişe verici iddia ortaya atıldı. 

Twitter’ın popüler isimlerinden Ben Armstrong (BitBoy), FTX’in ADA’yı listelemesinin şirketin satın alacağı iflas eden Voyager şirketiyle bağlantılı olduğunu iddia etti. BitBoy’a göre FTX, Voyager’ı satın aldıktan sonra bu platformda açık olan ADA pozisyonlarını tasfiye etmek için harekete geçebilir. 

Tartışmaya dahil olan Cardano CEO’su ise FTX’in ADA listelemesi sonrası böyle bir eylemde bulunmasının büyük tepki çekeceğini söyledi. Sam Bankman-Fried ise henüz konuyla ilgili yorum yapmadı. Bunun yanında Voyager alacaklıları FTX’in şirketin varlıklarını satın alınmasıyla ilgili oylamayı Kasım ayında gerçekleştirecek.

Cardano kurucusu ADA yatırımcılarına Kasım ayında iyi haberler geleceğini söyledi

Normal şartlar altında FTX’in ADA’yı listelemesi, olumlu bir gelişme olarak algılanması gerekirken ortaya böyle bir iddia atılması, Cardano yatırımcılarının gerilmesine yol açtı.

Diğer yandan Cardano CEO’su Charles Hoskinson, kısa süre önce Twitter üzerinden Cardano ekosistemi için iyi bir haber duyuracaklarını yazdı. Hoskinson, yakın zamanda hayata geçecek olan girişimin özel olduğunu söylerken önümüzdeki ay piyasaya sürüleceğini belirtti. 

Topluluk ise Tweet’in altına yapılan yorumlarda ise bu özel şey hakkında bazı tahminlerde bulundu. Bazıları bunun Cardano Zirvesi olacağını tahmin ediyor. Ancak o etkinliğin tarihi belli ve 19 – 21 KAsım tarihleri arasında İsviçre’nin Lozan Olimpiyat müzesinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Cardano zirvesi dışında yapılan tahminlerde bazı ADA yatırımcıları, özel olarak nitelendirilen haber ile Cardano ekosisteminin sabit kripto varlığı Djed’i ilişkilendirdiler.

ADA fiyatında son durum

Ancak Hoskinson, Kasım ayındaki iyi haber ile ilgili daha fazla ipucu vermedi. Cardano, bu yıl önemli bir güncelleme olan Vasil Hard Forku başarıyla tamamlarken önemli bir ilerleme kaydetti, ancak bu başarılı girişim ADA fiyatı üzerinde etkili olmadı.

ADA, ivme kaybetmeye devam ederken geçen hafta 0,33 dolara kadar gerileyerek yılın dip seviyesine ulaştı. Son 5 gündür dip seviyelerden kısmen toparlanan ADA, bugün 0,36 dolar bandında hareket ediyor.

Yazar: Günay Caymaz