GameStop FTX US ile ortaklık kurarak Kripto Çalışmalarını Arttırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oyun perakendecisi GameStop, kriptoya daha fazla müşteri kazandırmak ve çevrimiçi pazarlama girişimlerinde birlikte çalışmak için Amerika Birleşik Devletleri kripto borsası FTX US ile ortaklık kuruyor.

Oyun perakendecisi 7 Eylül’de yaptığı açıklamada, yeni ortaklığın GameStop müşterilerini dijital varlıklar için pazar yerleri de dahil olmak üzere FTX ekosistemiyle tanıştıracağını ve aynı zamanda perakendecinin FTX’in “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tercih edilen perakende ortağı” haline geleceğini belirtti.

Ortaklık kapsamında belirli GameStop perakende mağazalarında FTX hediye kartları da satışa sunulacak. 31 Ağustos itibariyle Amerika Birleşik Devletleri genelinde 2.970 GameStop mağazası bulunuyor.

GameStop CEO’su Matt Furlong, 2. çeyrek kazanç çağrısında, yeni anlaşmanın perakende alanında “benzersiz” bir şey oluşturmayı amaçladığını söyledi.

FTX ile duyurduğumuz anlaşma, perakende dünyasında benzersiz bir şey oluşturmak için birlikte el ele çalışan ticaret ve blok zinciri ekibimizin bir yan ürünüdür.

GameStop yaptığı açıklamada ortaklığın mali koşullarını açıklamadı.

Yeni ortaklık haberi, GameStop’un 30 Temmuz 2022’de sona eren çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladığı gün geldi.

GameStop’un bu çeyrekte net satışlarının yaklaşık %4’lük bir düşüşle 1,14 milyar dolara gerilediğini bildirmesine rağmen, GameStop hisseleri haberin ardından mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %12’lik bir artış kaydederek hisse başına 26,84 dolara ulaştı.

GameStop, Ocak ayında NFT ve Web3 oyun bölümünü açtıktan ve 11 Temmuz’da Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü Immutable X ile ortaklaşa NFT pazarını başlattıktan sonra bu yıl Web3 çabalarını önemli ölçüde artırdı.

Furlong, kazanç çağrısı sırasında, pazar yerinin lansmanının, oyuncular ve koleksiyoncular için giderek daha önemli olmasını bekledikleri “GameStop’un kripto para birimi, NFT ve Web3 oyun dikeylerinde uzun vadeli büyüme arayışını desteklediğini” belirtti.

Pazar yeri, kullanıcıların yakın zamanda piyasaya sürülen GameStop Wallet gibi kendi dijital varlık cüzdanlarını bağlamalarına olanak tanıyan “gözetim dışı, Ethereum Katman 2 tabanlı bir pazar yeridir”.

Bu haber ilk olarak ieconomy üzerinde yayınlanmıştır