Gün Öncesi: ConocoPhillips, Starbucks, PayPal kazanç raporları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Liz Moyer

Fed’in faiz oranlarını yükseltip bir kez daha enflasyonla mücadele ederken yapacak daha çok işi olduğunu ima etmesinin ardından Çarşamba günü hisse senetleri yukarı yönlü ivmesini kaybederek kırmızıda kapandı.

Merkez bankası, faiz artırımlarının gelecekteki hızını belirlerken “komitenin para politikasının kümülatif sıkılaştırılmasını, para politikasının ekonomik faaliyet ve enflasyon üzerindeki gecikmeli etkilerini ve ekonomik ve finansal gelişmeleri dikkate alacağını” söyledi.

Ancak Fed Başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü yaptığı açıklamada “duraklamayı düşünmek için çok erken” olduğunu söyledi. Fed Başkanı, “faiz oranlarının nihai seviyesinin [Eylül ayında] daha önce beklenenden daha yüksek olacağını” da sözlerine ekledi. Bu, faizlerin Fed’in Eylül projeksiyonlarında görülen %4,6 seviyesinin çok üzerinde zirve yapabileceğini gösteriyor.

Yatırımcılar, Fed’in agresif faiz artırım hızını azaltmaya başlayacağına dair net bir işaret bekliyordu.

Yatırımcılar şimdi Cuma günkü Ekim ayı istihdam verilerine yönelirken kurumsal kazançlar da gelmeye devam ediyor. İstihdama ilişkin son veriler, iş gücü piyasasının sıkılığını koruduğunu gösteriyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. ConocoPhillips kazanç raporu

Petrol devi ConocoPhillips’in (NYSE:COP), 19,4 milyar dolar gelirle 3,72 dolar hisse başına kazanç açıklaması bekleniyor. Petrol şirketleri, petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen son çeyrekte rekor kârlar bildirdi.

2. Starbucks kazanç raporu

Kahve zinciri Starbucks Corporation (NASDAQ:SBUX), 8,3 milyar dolar gelir ve 73 sent hisse başına kazanç paylaşabilir. Yatırımcılar, şirket gelecek yıl yeni bir yönetime geçerken sürece ilişkin gelişmeleri dinliyor olacak.

3. PayPal kazanç raporu

Ödeme devi PayPal Holdings Inc (NASDAQ:PYPL) için beklentiler, 6,8 milyar dolar gelir ve 96 sent hisse başına kazanç açıklaması yönünde. Analistler, tüketici davranışları ve artan faizler hakkında anlatılanlara kulak verecek.