Gün Öncesi: Fed açıklaması, Qualcomm ve CVS Health kazanç raporları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Liz Moyer

Yatırımcılar, Fed’den faiz oranlarına ilişkin gelecek son sinyali beklerken hisse senetleri Salı günü düştü.

Bu sinyal Çarşamba günü öğleden sonra gelecek ve faizlerin yüzde 0,75 puan daha artırılacağı beklentileri yüksek. Ancak herkesin gerçekten bilmek istediği şey, Fed’in bundan sonraki süreçle ilgili ne düşündüğü. Bazıları Başkan Jerome Powell’ın, belki de Aralık ayı gibi erken bir tarihte, bu denli agresif ve büyük faiz artışlarını azaltmaktan bahsettiğini duymayı umuyor.

Bu düşünce, son haftalarda ekonominin yavaşlamakta olduğunu gösteren bazı veriler üzerine yükseldi. Bu umutların bir kısmı, Salı günü açıklanan Eylül ayı istihdam rakamının beklenenden daha güçlü olmasıyla yıkıldı.

Cuma günü Ekim ayına ait resmi istihdam raporu paylaşılacak. Beklenti, ekonominin bu ay içinde 200.000 civarında istihdam yaratması yönünde. Beklenenden daha büyük bir artış, piyasalar için iyi bir haberin kötü haber olduğu bir anda hisse senedi satışlarını tetikleyebilir.

İşte bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Fed açıklaması

Fed açıklamasının TSİ 21.00’de yayımlanması ve ardından Başkan Powell’ın basın toplantısında konuşması bekleniyor. Basın toplantısı canlı olarak yayınlanacak.

2. Qualcomm kazanç raporu

Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM) 11,3 milyar dolar gelirle 3,15 dolar hisse başına kazanç bildirecek. Analistler, elektroniğe olan talepteki düşüş ortasında tedarik zincirleri ve dünya genelindeki çip kıtlığı hakkında anlatılanları dinleyecek.

3. CVS Health kazanç raporu

CVS Health Corp’un (NYSE:CVS) 76,7 milyar dolar gelir üzerine 2 dolar hisse başına kazanç bildirmesi bekleniyor.