Gün Öncesi: JOLT iş olanakları, Pfizer ve BP kazanç raporları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Liz Moyer

Hisse senetleri, karışık kazanç raporlarına ve Fed’in bir sonraki hamlesine ilişkin endişelere rağmen büyük şirketler için güçlü geçen Ekim ayını düşüşle kapattı.

Dow, ayı son on yılların en iyi kazancıyla kapatma yolundaydı.

Yatırımcılar, Fed’in Çarşamba günü açıklayacağı kararla faizlerde 0,75 puanlık bir artış daha bekliyor ancak daha çok Başkan Jerome Powell’ın öğleden sonra yapacağı basın toplantısında söyleyeceklerine ve vereceği sinyallere odaklanacaklar. Fed’in; piyasanın bazı bölümlerinde yavaşlama olduğuna dair kanıtlar gördükçe faiz artırım temposunu azaltmaya başlayacağı umuluyor. Fed’in enflasyonu kontrol altına almaya çalışırken hedefini aşacağına dair bazı korkular var.

Cuma günü açıklanacak Ekim ayı istihdam raporu, iş gücü piyasasındaki sıkılığın devam ettiğini göstererek Fed’in yumuşama eğilimini güçlendirebilir ya da suyu bulandırabilir.

İşte bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. JOLTs iş olanakları

JOLTs iş olanakları raporu TSİ 17.00’de açıklanacak. Analistler, 10,053 milyon iş olanağı görülen bir önceki aya göre hafif bir düşüşle Eylül ayında 10 milyon iş olanağı bekliyor.

2. Pfizer (NYSE:PFE) kazanç raporu

İlaç devi Pfizer’in 21,3 milyar dolar gelirle hisse başına 1,44 dolar kazanç bildirmesi bekleniyor ve analistlerin kulağı, COVID-19 ilaç ve aşılarının satışları hakkında anlatılacaklarda olacak.

3. BP (NYSE:BP) kazanç raporu

Rakiplerinin rekor düzeyde kâr elde etmesinin ardından petrol devi BP’nin, 66,3 milyar dolar gelir ve hisse başına 2,05 dolar kâr açıklaması bekleniyor.