Gün Öncesi: Rivian Automotive, DR Horton, Roblox kazanç raporları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Liz Moyer

Salı günü Dow, bir sonraki Kongrede büyük politika değişikliklerini engelleyebilecek bölünmüş bir hükümet olasılığı üzerine sıçrama yaptı.

Cumhuriyetçiler, Demokratların Temsilciler Meclisindeki üstünlüğünü ele geçirme konusunda ivme kazanırken Senatodaki çekişmeli yarışlar, bu meclisteki partiler arasındaki 50-50 dengesini değiştirebilir. Başkan Joe Biden, Cumhuriyetçilerin kontrolüne geçen bir Kongrenin zorlayabileceği gündem maddeleri olan temiz enerji teknolojilerine ve düzenlemelerine daha fazla yatırım yapılması için bastırıyor.

Yatırımcılar ayrıca Ekim ayı enflasyonuna ilişkin yakından izlenen bir raporu bekliyor. Perşembe günü açıklanacak olan tüketici fiyat endeksinin, 12 ay boyunca fiyatlarda bir önceki okumaya kıyasla bir yavaşlama göstermesi bekleniyor ki bu da Fed’in, Aralık ayından itibaren faiz artırım temposunu azaltmaya karar verebileceğine dair olumlu bir işaret olabilir.

Fed, ana faizi art arda dört kez 0,75 puan artırdıktan sonra bir sonraki hamlesine karar verirken enflasyon ve iş gücü piyasası verilerine bakıyor olacak.

Bir önceki haftaya ait yeni işsizlik başvurularına ilişkin veriler de Perşembe sabahı açıklanacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Rivian kazanç raporu

Elektrikli araç üreticisi Rivian Automotive Inc’in (NASDAQ:RIVN) 568 milyon dolar gelirle hisse başına 1,81 dolar zarar açıklaması bekleniyor. Amazon (NASDAQ:AMZN) tatil sezonunda teslimat aracı olarak 1.000 Rivian’ı görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

2. DR Horton kazanç raporu

Ev üreticisi DR Horton Inc’in (NYSE:DHI) 10,17 milyar dolar gelirle 5,18 dolar hisse başına kazanç açıklaması bekleniyor. Sektör, konut piyasasındaki yavaşlama nedeniyle baskı altında zira potansiyel alıcılar artan mortgage oranları nedeniyle temkinli.

3. Roblox kazanç raporu

Video oyun geliştiricisi Roblox Corp (NYSE:RBLX), 690,8 milyon dolar gelir ve hisse başına 29 sent zarar paylaşabilir.