Gün Öncesi: Walt Disney, Occidental, Coty kazanç raporları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Liz Moyer

Pazartesi günü hisse senetleri yükseldi ancak yatırımcılar, Salı günü yapılacak ara seçimlerin sonucuna ve bunun bir sonraki dönemde Kongrenin kontrolü için ne anlama geldiğine odaklandı.

Beyaz Saray’da bir Demokratın olduğu ve Kongrenin bir ya da her iki meclisinin Cumhuriyetçiler tarafından kontrol edildiği bölünmüş bir hükümet, bu anlam arayışına cevap olabilir. Bu genellikle Washington’da tıkanıklığın hüküm süreceği anlamına gelir ve Başkan Joe Biden’in sosyal harcama programlarını içeren gündemini zora sokar.

Yatırımcılar ayrıca Perşembe günü açıklanacak olan ve tüketici fiyat endeksinin geçen yılın Ekim ayına göre düşüş göstererek gıda ve enerji hariç çekirdek bazda %6,5’e, toplamda ise %8’e gerilediğini göstermesi beklenen enflasyon raporuna odaklanmış durumda. Geçtiğimiz ay çekirdek TÜFE %6,6 ve temel enflasyon %8,2 olarak gerçekleşmişti.

Perşembe günü ayrıca haftalık işsizlik başvurularının son raporu da açıklanacak.

Fed, Aralık toplantısında faiz oranlarını hangi yöne çekeceğine karar verirken enflasyon ve iş gücü piyasasına ilişkin verileri yakından takip ediyor. Son dört toplantısının her birinde gösterge faizi 0,75 puan artırdıktan sonra yarım puanlık daha küçük bir artırım yapmaya karar verebilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Walt Disney kazanç raporu

Walt Disney Company’nin (NYSE:DIS) 21,4 milyar dolar gelirle 59 sent hisse başına kazanç açıklaması bekleniyor. Analistler şirketin, yayın aboneleri ve yeni reklam destekli yayın versiyonu hakkında söylediklerini yakından takip edecek.

2. Occidental kazanç raporu

Occidental Petroleum Corporation’un (NYSE:OXY) 9,4 milyar dolar gelirle hisse başına 2,68 dolar kazanç bildirmesi bekleniyor.

3. Coty kazanç raporu

Coty Inc (NYSE:COTY) 1,4 milyar dolarlık gelir ve hisse başına 11 sent kazanç paylaşabilir.