Hazine Bakanı Nureddin Nebati, sanayi üretimi ve perakende satış verilerini değerlendirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün açıklanan sanayi üretimi ve perakende satışlar verisini değerlendirdi. Yıllık bazda %9,1 artan sanayi üretimi için Yeni Türkiye Modelinin olumlu yansıması olduğunu belirten Bakan Nebati, “Bugün açıklanan sanayi üretimi verileri, Türkiye Ekonomi Modeli sayesinde sanayi gibi dış ticarete konu ve döviz kazandırıcı bir sektörün ivme kazanarak güçlendiğini göstermektedir.” dedi.

Perakende satışlarda ise Mayıs’ta geçen aya göre %1,9 geçen yıla göre ise %20,8 artış yaşandı. Hazine Bakanı Nureddin Nebati, sektördeki canlılığın devam ettiğini belirtti ve “Reel ekonomimizde elde ettiğimiz tüm bu başarıların ilerleyen dönemde de artarak devamını sağlamak için tüm çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz.” dedi.

Dün açıklanan istihdam rakamlarını da değerlendiren bakan, işgücü verilerinin istihdam sağladığını ve kapsayıcı olduğunu, Türkiye Ekonomi Modelinin nihai hedefinin büyümeyi sürdürülebilir, dengeli ve kapsayıcı kılmak olduğunu belirtti.

Yazar: Deniz Engin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir