Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, kripto para düzenlemeleriyle ilgili açıklama yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto para düzenlemeleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Nebati, kripto para düzenlemeleriyle ilgili son noktaya gelindiğini söyleyerek Hazine ve Maliye Bakanlığının değerlendirmelerini bitirdiğini gelinen noktada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığındaki ekibin kripto para yasasıyla ilgili son derlemeleri yaptığını aktardı. Bakan Nebati, bundan sonraki süreçte kripto yasa taslağının TBMM’nin onayına sunulacağını söyledi.

Bakan Nebati, kripto para düzenlemesinde son noktaya geldiğini söyledi

Hazine ve Maliye Bakanı, yaptığı açıklamada kripto para düzenlemelerini sadece vergi toplamak olarak görmediklerinin altının çizdi. Bakan Nebati, düzenlemelerle kripto varlıkların dünya genelinde benimsendiği bu dönemde soru işaretlerinin ortadan kaldırıldığı, ortak çabayla kripto varlıklar için aynı anlama sahip bir üst yapının oluşturulmaya çalışıldığını belirtti.

Nureddin Nebati, açıklamasının devamında çağı hızlı şekilde yakalamayı ve öncü olmayı amaçladıklarını söylerken kripto paralar konusunda az sayıda ülkenin düzenlemeleri gündemine aldığını, hükümet olarak bu kripto yasasını çıkardıklarında Türkiye’nin dünyanın önemli ve farklı ülkelerinden biri olacağını sözlerine ekledi.

Yazar: Günay Caymaz