Huobi, Visa ile iş birliğiyle kripto kartını piyasaya sürmeyi planlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Yeniden yapılan aşamasında olan Huobi, bugün yaptığı açıklamada “Huobi Visa Card”ı piyasaya sürme planlarını duyurdu.

HuobiVisa ile iş birliği çerçevesinde kullanıcıların daha verimli bir şekilde itibari para ile kripto para arasında bir köprü olma ve kripto varlık endüstrisini geliştirme hedeflerine sahip olduğunu aktardı. 

Huobi Visa Card, ilk aşamada birkaç Avrupa ülkesinde piyasaya sürülecek ve ardından diğer bölgelerde de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kripto para platformu, geçtiğimiz aylarda el değiştirdikten sonra tüm faaliyetlerini Huobi markası altına toplama kararı almıştı. Şirket, kripto kartı hamlesini kripto varlıkların dünya çapında benimsemesinin artırılması açısından stratejik bir hareket olarak görüyor.

Huobi’nin el değiştirmesinden sonra şirketin Küresel Danışma Kurulu üyesi olan Justin Sun Visa ile iş birliği konusunda şunları söyledi:

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield ise şunları söyledi:

Huobi Visa Card, Huobi kullanıcılarının hesaplarına bağlı olacak. Huobi kullanıcıları, bu sayede Huobi hesaplarındaki kripto paralarını dünya çapında Visa kabul eden 80 milyon işyerinde mal ve hizmet alımı için kullanabilecek.

Huobi tarafından yapılan açıklamada Huobi Visa Card kullanıcıları için bazı avantajlardan da bahsedildi. Buna göre kullanıcılar, yaptıkları harcamalara bağlı olarak borsanın yerel varlığı HT kazanabilecek. Bunun yanında kart kullanıcıları, Huobi platformunda daha yüksek faiz, geri ödeme gibi çeşitli avantajlardan yararlanabilecek.

Visa, son yıllarda kripto platformlarının kendi logolarıyla devit kartlar çıkarması konusunda önemli iş birliklerine imza attı. Visa, son olarak FTX ile bir kripto kartı çıkarma konusunda anlaşma imzalamıştı, ancak bu anlaşmanın hemen sonrasında FTX’in iflas etmesi, iş birliğinin başlamadan bitmesine neden oldu. 

Yazar: Günay Caymaz