Kripto milyarderi Sun, Binance kaynaklı endişe ortamını dindirmeye çalışıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance hakkında çıkan endişe verici haberler Salı günü Asya piyasalarının açıldığı saatlerde de kendini gösterdi.

Tron kurucusu kripto milyarderi Justin Sun’ın 50 milyon dolarını Binance’ten çektiğine dair haberler piyasadaki endişeyi körükledi. Ancak Sun piyasayı rahatlatma çabası güderek, kişisel Twitter hesabından Etherscan linki paylaşarak 100 milyon USDC’yi Binance’e yatırdığını belirtti.

Zincir üstü verilere göre son 24 saatte Binance’ten 1,8 milyar dolarlık para çıkışı gerçekleşmiş durumda. Nansen veriler ise söz konusu para çıkışından yaklaşık 162 milyon doların Paxos ve Huobi’ye kaydığını gösteriyor.

Bir diğer kripto para borsası Coinbase’e gün içerisinde, bilhassa Asya piyasalarının açık olduğu saatlerde, yaklaşık 124 milyon dolar para girişi gerçekleşti.

CoinGecko verilerine göre Binance’in token’ı BNB’nin (sıklıkla borsanın servetinin bir göstergesi olarak addedilen) değeri bir günde yüzde 8 değer kaybederek 259 dolara geriledi.

DeFiLlama verilerine göre ise Binance Service Chain’de kilitli duran DeFi protokolleri son 24 saatte yüzde 4,5 değer kaybetmiş durumda.

Borsa tarafından yapılan açıklamada Paxos tarafından yönetilen USDC ve BUSD token takas işlemleri yapılırken USDC çekiminin geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao hesap kayıtlarının New York merkezli bir bankada tutulduğunu ve ABD piyasaları açılmadan söz konusu takas işleminin tamamlanamayacağını söyledi. Zhao aynı zamanda Sun’ın Binance’teki mevduatının BUSD’dan TRON’a geçiş sürecinin bir parçası olduğunu belirtti.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır