Kripto para piyasası düşüşte

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin, bugün 15.550 dolarlık fiyatı ile iki yılın en düşük seviyesine dokundu. BTC, Cumartesi günkü en yüksek fiyatından %27 oranında düşüş yaşadı. Kripto piyasasının toplam değerinin, 24 saat önceki seviyelere göre %6,7 ve Cumartesi günkü zirvelerin %21 altına inerek 839 milyar olduğu görülüyor.

En büyük altcoin Ethereum da büyük değer kaybı yaşadı. Şu anda 1070 dolar seviyesinin yakınında bulunan ETH’de Temmuz ayında olduğu gibi, satın almada gözle görülür bir güçlenme var.

Kripto piyasası şu anda, yoğun baskı ile yapılan panik satışları sonucu da bir tasfiye aşamasında. Mevcut kriz kripto düzenlemeleri için tetikleyici görevi görebilir.

Düşüşe neler sebep oldu?

Kripto para piyasası neredeyse 5 aydır yatay bir düzlemde hareket ediyordu. Bu da yatırımcıları bir nebze de olsa rahatlatmıştı. Yaşanan keskin düşüş, yatırımcıları şaşırttı. Yatırımcılar, marj çağrıları nedeniyle kendilerine karşı teminat altına alınan kredilerdeki kayıpları karşılamak için kripto para birimlerini satmak zorunda kaldılar. Alameda ile birlikte FTX borsası da varlıkları satıyor olabilir.

İlk 100 kripto para birimdeki en önemli düşüş, SOL’un en büyük sahiplerinden biri olan FTX Başkanı Sam Bankman-Fried’in yatırım şirketi Alameda Research olduğu için %49 oranında çöken Solana oldu.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır