featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Kripto para piyasa değeri, son bir haftalık periyotta 1 trilyon doların hemen altında dirençle karşılaşmaya devam ediyor. 

Kripto paralar, hafta sonu işlemlerinde hafif yukarı yönlü bir ivme kazanmasına rağmen hafta açılışında daha çok satıcılı hareket ederek yatay görünümü korumaya devam etti. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi 50 milyar dolarla düşüş seyrediyor.

pic3c078ba65b285b96e763906cafcc39ef

Bitcoin, geçen haftadan bu yana 20.000 doların hemen altında yatay hareket ederken Ethereum, yüzde 6’ya yakın bir değer artışı gördü. En büyük 10 kripto para arasında Cardano, yüzde 10’un üzerinde değer artışıyla en çok değer kazanan kripto para olurken kazancın büyük bölümü, Vasil hard fork‘un tarihinin belirlenmesiyle geldi. XRP, geçen haftadan bu yana daha çok 0,32 dolar bandında sabit kalırken Solana (SOL), haftalık yüzde 2,5 oranında kısmi değer artışıyla 31 dolar bandında yoluna devam ediyor. devam ediyor. 

Geçen hafta ilk 10’a göz kırpan Polkadot (DOT), son 24 saatte yüzde 3 daha değer kazanarak 7,5 dolara yükseldi. Aynı zamanda piyasa değeri, 8,33 milyar dolara çıkan Polkadot, DOGE’yi geride bırakarak, adını en büyük 10 kripto para arasına yazdırdı.

En büyük 100 kripto parada son durum

Listeyi ilk 100 kripto para olarak genişlettiğimizde bugün kısıtlı kazançlar arasında 98. Sıradaki Ravencoin (RVN), yüzde 8 değer artışıyla öne çıktı. Polkadot (DOT), yüzde 3 bandında yükselişle ilk 100’den çok kazanan ikinci kripto para olurken bu altcoin’leri, Chainlink, Monero, Internet Computer, yüzde 1 değer artışıyla takip etti.

Helium, ana geliştiricilerinin Solana ağına göç etme gelişmeleri altında düşüş trendine devam ederken son 24 saatte yüzde 8’e yakın düşüşle ilk sırada yer aldı. Dünden bu yana yüzde 4 bandında değer kaybı gören Shiba Inu, Filecoin, Flow ve Algorand, diğer en çok kaybeden kripto paralar arasındaydı. 

Son bir haftalık zaman diliminde Cosmos (ATOM), yüzde 20 değer artışıyla ilk 100’de ilk sırada yer alırken Lido DAO (LDO), yüzde 18 yükselişle takip ediyor. Helium, son olumsuz gelişmelerden ötürü düşüş trendini yüzde 35 oranında düşüşle devam ettirirken eCash ve Huobi Token, yüzde 8 bandındaki haftalık değer kaybıyla Helium’u takip ediyor.

Yazar: Günay Caymaz