Kripto paralarda bugün: Düşük işlem hacmi, pozitif ivme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Kripto paralar, Asya işlem saatlerindeki pozitif görünüme bağlı olarak haftaya alıcılı başladı. Avrupa işlem saatlerinde ise hafif satıcılı yatay bir görünüm hakim. 

Bunun yanında son 24 saatlik ortalama işlem hacmi 40 milyar doların altına çekilerek düşük seyretmeye devam ediyor. Toplam piyasa değeri ise 870 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin, hafta kapanışına doğru 17.000 dolar bandına hareketlendi. Bugün ise 17.400 dolar bandında zirve görüldükten sonra bir miktar gerileyen BTC, ABD seansı öncesi 17.255 dolarda işlem görüyor. Son duruma göre BTC, dünün aynı saatine göre %1,75 oranında yükseliş kaydetti, haftalık bazda ise %6 değer artışıyla devam ediyor. 

Ethereum, dünden bu yana %2,5’in üzerinde değer kazanırken 1.300 doların altında kalmaya devam ediyor. Ethereum, haftalık bazda ise %10 yükselişle

Haftanın ilk günü ilk 10 kripto parada da pozitif bir görünüm hakim. Ether’in yanında DOGE ve MATIC de son 24 saatte ortalama %2,5 yükselişe sahip. XRP, %1’in altında değer artışıyla bugün ilk 10’da en az talep gören kripto para olarak 0,4 doların hemen altında alıcı buluyor. Haftalık bazda bakıldığında BNB’nin yatay kaldığı görülüyor. Son bir haftalık işlemlerde 300 doların üzerinde kalıcı olmayan BNB, 290 dolarda destek bulduktan sonra bugün 295 dolar seviyesinde hareket ediyor. MATIC, ise son bir haftada %14’e yakın değer artışıyla en çok değerlenen kripto para olarak devam ediyor. 

İlk 100 kripto para arasında bugün 2 altcoin çift haneli oranlarda yükselişe sahip. AXS, %22 değer artışıyla bugün öne çıkarken ardından Crypto.com’un yerel varlığı CRO, %10,64 ve LTC, %9,2 değer artışıyla geliyor.

Bugün ilk 100’de düşük oranlı kayıplar mevcut. Buna göre 90. sıradaki CELO, %4 gerilerken en çok düşen kripto para oldu. TWT ise %1,15 düşüşle ikinci sırada yer aldı. Ancak TWT, son bir ayda değerini ikiye katladı ve ilk 100’de aylık bazda en çok kazandıran kripto para olmaya devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz