Kripto paralarda düşüş dönemi sona mı eriyor? Kıdemli piyasa analisti yorumladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oanda borsasının kıdemli pazar analisti Edward Moya, CoinDesk TV’de katıldığı programda kripto kışının sona erme ihtimalinin olduğunu ifade etti.

Moya, bazı yatırımcıların piyasadaki olumsuz haberlere rağmen Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları almaya başladıklarını belirtti.

Moya, geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve Bitcoin fiyatının toparlanma umutlarını söndüren piyasadaki gelişmeler hakkında da yorum yaptı. Kripto araştırma şirketi Delphi Digital, Pazartesi yazdığı raporunda Bitcoin’in geçen yıllardaki döngülere benzer bir yol izlemesi durumunda 10.000 dolara kadar inebileceğini belirtiyordu.

Moya, “Yatırımcıların riskten kaçındığı dönemlerde Bitcoin’in hisse senedi piyasalarının zayıflıklarından etkilenmeyeceğini göstermesi lazım.” dedi.

Moya, kriptonun son birkaç aydır süper bir performans göstermediğini belirtti ancak yatırımcının risk iştahının arttığına dikkat çekerek “Momentumun oluşmasına ve kriptoyu yukarı çekmesine şahit olabiliriz.” sözlerini kullandı..

Moya’nın bu yorumları ABD Merkez Bankasının Jackson Hole toplantısı öncesinde geldi. Söz konusu toplantıda Fed Başkanı Jerome Powell’ın enflasyona dair bir konuşma gerçekleştirmesi bekleniyor.

Moya, “Wall Street’te çoğunluk, özellikle de hedge fonlar hisse piyasasında sıkıntı bekliyorlar. Powell’ın konuşması bir sonraki faiz artışına dair sinyaller verebilir. Bu da yatırımcının kriptoya yönelmesine neden olabilir.” dedi.

Bu makale ilk olarak Coindesk üzerinde yayımlanmıştır