Küresel varlık yönetim şirketlerinden biri daha kripto sektörüne adım atıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Yönetimi altında 515 milyar dolarlık fona sahip, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketleri arasında yer alan Apollo Global Management, kripto varlık platformu Anchorage Digital ile anlaşma yaptığını duyurdu.

Yapılan anlaşma kapsamında Apollo Global Management, müşterileri için kripto varlık saklama hizmeti sunacak. Varlık yönetim şirketi tarafından yapılan açıklamada henüz saklama hizmeti verilecek kripto paralar hakkında bilgi verilmedi. Ancak şirket, Anchorage ile iş birliği öncesinde kripto varlıkların nasıl daha iyi koruncağına dair 1 yılı aşkın süredir araştırmalar yaptığını söyledi.

Apollo Global Management Dijital varlık Departmanı Başkanı Adam Eling, şirketinin Blockchain teknolojisini aktif şekilde kullanma planları dahilinde müşterilerin varlıklarının korunması için Anchorage ile ortaklığın son derece önemli olduğuna değindi. 

Anchorage Digital’in CEO’su Diogo Mónica ise bu tür iş birliklerinin kripto sektörünün temelini güçlendiren ve benimsemesini artıracak önemli hamleler olduğunu söyledi. Diogo Mónica, ayrıca kripto paraların sahip olduğu teknolojiye ilgi duyan ve uzun vadeli bir bakış açısına sahip olan kurumların kısa vadeli fiyat oynaklığını dikkate almadıklarını da sözlerine ekledi.

Kurumsal şirketlerin kriptoya bakış açısı olumlu kalmaya devam ediyor

Yakın zamanda dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock da {1172292|Coinbase}} Prime aracılığıyla müşterilerine kripto para ticareti ve saklama hizmeti sunmaya başladığını duyurmuştu.

Diğer yandan uzun zamandır dijital varlık hizmeti sunan Fidelity de Ekim ayında Ethereum ticaretine başladığını duyurdu. Bu gelişmenin yanında Fidelity, geçen hafta kurumsal şirketlerin kripto para sektörüne bakış açısını ortaya koyan önemli bir araştırma yayımladı. Dünya çapında 1000’i aşkın şirket ile yapılan anket çalışmasında şirketlerin büyük çoğunluğunun kripto varlık yatırımına sıcak baktığı sonucu ortaya çıktı.

Yazar: Günay Caymaz