Morgan Stanley, Nio’ya verdiği notu koruyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Michael Elkins

Morgan Stanley, Çinli elektrikli araç üreticisi Nio’nun dördüncü çeyrek teslimat beklentisini 38,5 bin-39,5 bin adede (43 bin-48 bin adetten) düşürme kararı almasının ardından analistler, Nio Inc (NYSE:NIO) için “ağırlık artır” notunu ve 16,10 dolarlık fiyat hedefini yineledi. Şirkete göre tahmindeki bu düşüş, esas olarak teslimatlarda/üretimde COVID-19 kaynaklı kesintilerin yanı sıra büyük şehirlerde artan vakaların neden olduğu süregelen tedarik kısıtlamalarını yansıtıyor.

Analistler şöyle yazdı: “Tahminlerdeki bu indirim, NIO’nun hisse senedi performansını düşürebilir ancak Çin’in yeniden açılmasının etkileri sektör genelinde ve muhtemelen geçici olacağından bize göre ciddi satışları tetiklememeli. Önümüzdeki aylarda piyasanın mağaza trafiği/sipariş alımındaki yeniden canlanma hızına yeniden odaklanmasını bekliyoruz.”

Nio, 24 Aralık’ta şirketin 2022 NIO Günü’ne ev sahipliği yaptı. Otomobil üreticisi, üçüncü nesil akü değişim istasyonları ve NIO telefonları hakkında sınırlı birkaç güncelleme çıkardı. Şirket ayrıca EC7 ve yeni ES8’i resmi olarak piyasaya sundu. Her iki model de NIO’nun en yeni elektrikli tahrik sistemi, AQUILA otonom sürüş donanımı ve ikinci nesil dijital kokpite sahip ikinci nesil platformu üzerine inşa edildi.

Nio 2023 yılında beş yeni model çıkarmayı planlıyor ancak şu ana kadar sadece iki model piyasaya sürüldü. Şirket ayrıca etkinlik sırasında 2023 baharında resmi olarak piyasaya sürüleceği söylenen NIO Phone’un çekimlerini de tanıttı.

Nio hisseleri piyasa öncesinde %1,19 artış gösterdi.