Polygon, son yaşadığı artıştan sonra yönünü nasıl tayin edecek?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasada önemli bir yer edinen Polygon, şu sıralar adından sıkça söz ettiriyor. Yatırımcıların fazlasıyla tercih ettiği varlığı balinalar da biriktiriyor. Dün gelen son haber ise varlığı daha da iştahlı hale getirdi.

Polygon (MATIC) tokeni, son 7 gün içinde %22’den fazla fiyat artışı kaydetti. Bu son artış, MATIC’in son kayıplarını silmesine de yardımcı oldu. Ancak veriler, bir duraklama döneminin yaklaşabileceğini gösteriyor.

MATIC son 24 saatte %20 arttı

Polygon’un fiyatı son 24 saatte %20’nin üzerinde arttı. Küresel kripto piyasası, TÜFE verilerinin yayınlanmasından sonra hafif bir aşağı yönde hareket etti. Ancak bu kısa sürdü. Ardından hemen toparlanma gözüktü.

Bu arada, MATIC son 30 gün içinde en çok kazananlardan biri olarak ortaya çıktı. Bu dönem içinde varlık fiyatı %43 arttı.

Ayrıca son 30 gün içinde Polygon’da ortalama yatırımcı sayısı %28’in üzerinde yükseldi.Bunun Ekim ayından bu yana görülen en yüksek seviye olduğunu söyleyebiliriz.

Polygon’un fiyatı neden arttı?

Son fiyat artışı, ağ tarafından yapılan en son duyurularla desteklendi. Dün Disney Accelerator ile yapılan ortaklık, tokeni daha da yukarı çıkardı.

Polygon Disney Accelerator’un programına katıldı. Bununla birlikte Ethereum balinaları da MATIC biriktirmeyi sürdürüyor

WhaleStats’a göre, Polygon, 1000 balinanın en büyüğü arasında en çok işlem gören token sıralamasında BAT tokenini aştı. Bununla birlikte MATIC, son 24 saat içinde en iyi 500 ETH cüzdanı tarafından satın alınan ilk 10 tokenin arasına girdi.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir