Ripple’ı destekleyen şirketler artarken SEC, savunma için daha fazla süre istedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), devam eden davada Ripple’ı destekleyen şirketlere yanıt vermek için iki haftalık bir uzatma talep etti. Bu gelişme üzerine XRP, son 24 saatte %10’u bulan bir değer artışı görerek 0,5 dolara kadar yükseldi. 

SEC, iddialara cevap vermek için son tarihin 15 Kasım’dan 30 Kasım’a çekilmesini talep etti. Böylece düzenleyici kurum, ay sonuna kadar Ripple’ı destekleyen çok sayıda fintek şirketi ve ticaret birliğinin süreç konusundaki görüşlerine cevap bulmayı hedefliyor. Bunun yanında SEC, mahkemeden 11 Kasım’dan sonra yeni bir gözlemci talebinin kabul edilmemesini istedi. Şimdiye kadar SEC ve Ripple davası için 10’un üzerinde şirket, gözlemci olma talebinde bulundu. Ripple’ı destekleyen şirketlerin başında Chamber of Digital Commerce, Blockchain Association, I-Remit, TrapJets ve ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase bulunuyor.

Ripple CEO’su davaya müdahil olmak isteyen şirket sayısına dem vurarak şimdiye kadar bu kadar çok sayıda gözlemci başvurusu bulunan başka bir davanın olmadığına dikkat çekti. Önünüzdeki günlerde daha çok şirketin davada görüş sunmak için başvurması bekleniyor.

SEC ile dava sürecinde Ripple’a olan destek artarken bir süredir yatay hareket eden XRP, bugün artan taleple birlikte %10 yükselerek yeniden 0,5 doları test etti.

XRP’de son durum

XRP, son olarak Eylül ayında davanın yakın bir zamanda Ripple lehine sonuçlanabileceğine dair görüşlerin ışığında 0,32 dolar seviyesinden 0,55 dolara kadar %70’i aşan önemli bir yükseliş kaydetti. Zirve seviyesi sonrası Ekim ayının ilk haftasına kadar dalgalanan XRP fiyatı, geçen ay 0,45 dolara kadar gerileyerek bu seviyede bir zemin buldu.

XRP, 0,5 dolarda bir dirençle karşılaştıktan sonra 0,48 dolara kadar kısmi bir düşüş gördü. Güncel duruma göre XRP, son 24 saatlik %7,2 fiyat artışıyla ilk 10’da en çok değer kazanan kripto para olarak devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz