Roblox, günlük aktif kullanıcı sayısında %23 artış raporladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Senad Karaahmetovic

Roblox Corp (NYSE:RBLX) hisseleri, şirketin Eylül ayı günlük aktif kullanıcı sayısında (DAU) güçlü bir artış bildirmesinin ardından Pazartesi günü açılış öncesinde yaklaşık %15 artış gösterdi.

Roblox Eylül ayı için bir önceki yıla göre %23 artışla 57,8 milyon günlük aktif kullanıcı ve bir önceki yıla göre %16 artışla 4 milyar saat etkileşim gerçekleştiğini bildirdi.

Roblox ayrıca rezervasyonların 212 ila 219 milyon dolar arasında ve bunun da %11-15 büyüme anlamına geldiğini öngördü. Günlük aktif kullanıcı başına tahmini ortalama rezervasyonlar (ABPDAU), bir önceki yıla göre %7-10 düşüşle 3,67 ila 3,79 dolar arasında gerçekleşti.

Son olarak tahmini gelir 171 ila 180 milyon dolar arasında oldu.

Şirket: “2022 yılı boyunca ABD dolarının euro, sterlin ve diğer yabancı para birimleri karşısında güçlenmesi rezervasyonlar üzerinde olumsuz bir etki yarattı. Döviz kurundaki dalgalanmaların etkisinin Eylül ayı rezervasyonlarının yıldan yıla büyüme oranında yaklaşık %6’lık bir düşüşe yol açtığını tahmin ediyoruz. Sabit para birimi bazında ise rezervasyon büyümesinin, yıldan yıla %17-21 arasında olacağını ve ABPDAU’nun aynı bazda %2-5 düşeceğini düşünüyoruz.” dedi.