Shopify kazanç ve gelir beklentilerini aştıktan sonra hisseleri yükseldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Sam Boughedda

Shopify (NYSE:SHOP) hisseleri, şirketin açılıştan önce üçüncü çeyrek kazançlarını bildirerek kazanç ve gelir beklentilerini aşmasının ardından Perşembe günü %17 artış gösterdi.

E-ticaret işletmesi, hisse başına 0,02 ve 0,05 dolar zarar ile analistlerin hisse başına 0,07 dolar zarar tahmininden daha iyi bir sonuç bildirdi. ABD dolarındaki artıştan olumsuz etkilenen gelir, 1,34 milyar dolarlık konsensüse karşılık 1,4 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Grubun abonelik çözümleri geliri %12’lik bir artışla 376,3 milyon dolar oldu.

Shopify’ın brüt ürün hacmi (GMV) %11 artışla 46,2 milyar dolara, brüt ödeme hacmi (GPV) ise 25 milyar dolara ulaştı. Şirket GPV’nin; artan bir yüzdesi Shopify Plus GMV olan Shopify Payments’taki satıcıların güçlü performansından yararlanmaya devam ettiğini söyledi.

Shopify Başkanı Harley Finkelstein, “GMV’nin yüzdesi olarak satıcı çözümleri gelirimiz, Shopify tarihindeki en yüksek seviye olan %2,14’e yükseldi.” dedi. “Satıcılarımızı önümüzdeki dönem için hazırlıyoruz.”

“Üçüncü çeyrekte yüksek enflasyonist ortama rağmen GMV, gelir ve brüt kâr dolar büyümesinde sağlam bir çeyrek daha geçirdik.”

Shopify, dördüncü çeyrekte işletme giderlerindeki yıllık büyümenin üçüncü çeyreğe kıyasla yavaşlayacağını öngörüyor.