Terra araştırmacısı LUNC rallisine karşı uyardı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Terra çöküşü esnasında ekosistem hakkında yaptığı paylaşımlarla popüler hale gelen araştırmacı, yatırımcıları, LUNC rallisine son derece temkinli yaklaşması gerektiği konusunda uyardı.

Terra Classic, mevcut piyasa koşullarında muazzam değerlemesiyle göz kamaştırmaya devam ediyor. Son 3 haftadır yüzde 500’ün üzerinde değerlenen kripto paraya karşı yatırımcı güveninde de bir artış görülüyor. Daha çok spekülatif hareketlerle yükselen LUNC için Terra’nın popüler araştırmacısı FatMan, mevcut rallinin yakın zamanda sert satışlara maruz kalabileceği konusunda uyardı.

FatMan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada LUNC çılgınlığına katılan çok sayıda yatırımcının piyasa koşullarından habersiz olarak altcoin’in fiyat yükselişine katkı sağladığını söyledi. FatMan, bu yoğun talebin uzun vadeli sürdürülemez olacağını iddia ediyor ve kaybetmeyi göze alabilecek miktarlarda yatırım yapmayı tavsiye ediyor.

FatMan’in bu yorumuna cevap veren bazı kullanıcılar ise FatMan’in LUNC’de satış pozisyonu açmaya hazırlandığını iddia ederek buna zemin oluşturmaya çalıştığını söyledi. Terra araştırmacısı ise karşılık olarak LUNC yatırımı olmadığını ve kripto paraya karşı alış ve satış pozisyonuna da sahip olmadığını söyledi.

LUNC, son 24 saatte rallisine ara verdi

Diğer yandan LUNC, bu hafta değerini yüzde 100’ün üzerinde artırarak rallisine devam etti, ancak son 24 saatlik fiyat hareketi yükseliş ivmesinin zayıfladığını gösterdi. Şu an 3,2 milyar dolar piyasa değerine sahip LUNC, en büyük 26. kripto para konumunda bulunuyor.

En büyük 100 kripto para arasında haftanın en çok kazandıran kripto varlığı konumunu koruyan LUNC için bazı iyimser yorumcular yüzde 1,2’lik ücret yakım parametresinin devreye alınmasıyla kripto para talebinin artmaya devam edeceğini savunuyor.

Genel piyasa eğilimi ise bugün yukarı yönlü bir hareket görürken toplam piyasa değeri, yeniden 1 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin (BTC), 21.000 doları test ederken Ethereum (ETH), 1.700 dolara hareket etti. LUNC ise son 24 saatte yüzde 12 gerileyerek 0,00051 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Yazar: Günay Caymaz