Tron Kurucusu Justin Sun, FTX’i kurtarmak için teklifini genişletecek mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Tron kurucusu ve Huobi borsasının danışman üyesi Justin Sun, Bloomberg muhabiriyle gerçekleştirdiği röportajda FTX ile ilgili güncel açıklamalarda bulundu. 

Justin Sun, FTX’i kurtarmak için durum değerlendirmesi yapmaya devam ettiklerini söylerken ekibinin yoğun şekilde çalışmalara devam ettiğini aktardı. Sun, ayrıca FTX’in çöküşünün kripto sektörü için son derece olumsuz olacağını söylerken kripto para borsasını kurtarmak için tüm seçenekleri değerlendireceklerini açıkladı. 

Binance’in anlaşmadan çekilmesinin ardından fon arayışına girişen Sam Bankman-Fried’in şu an için tek umudu Justin Sun gibi görünüyor. Justin Sun, dün FTX ile Tron ekosistemine dahil kripto varlıkların borsadan çıkarılması konusunda bir anlaşma yaptı. Sun, ilk önceliklerinin kullanıcıları olduğunu söylerken FTX’e TRX tokenlerinin borsadan çıkarılması için fon sağladı.  

Reuters haberine göre ise Justin Sun’ın haricinde FTX CEO’su OKX borsası ve Tether ile 1 milyar dolarlık kredi talebi için görüşmelerini sürdürüyor. Bu haberin ardından açıklama yapan Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, ne FTX ne de Alameda ile herhangi bir görüşme yapmadıklarını söyleyerek iddiaları reddetti.

Coinbase CEO’su FTX krizini kripto düzenlemeleri için bir fırsat olarak görüyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, CNBC ile yaptığı röportajda ABD’nin FTX’in likidite krizine müdahale ederek ve küresel kripto düzenlemesini ele alarak liderlik etmesi gerektiğini düşünüyor. 

Kripto piyasasındaki her borsanın FTX ile karşılaştırılmaması gerektiğini söyleyen Armstrong, Coinbase’in ABD’de CFTC lisansı olan halka açık bir şirket olduğunu vurgu yaptı ve her daim düzenleme yanlısı olduklarını aktardı. Bunun yanında FTX’in Bahama merkezli bir offshore borsası olduğunu hatırlattı.

FTX ve Alameda çöküşünü değerlendiren Coinbase CEO’su, şirketinin asla müşteri fonlarını kullanarak yatırım yapmadığını söyleyerek çöküşün nedeni olarak müşteri fonlarının kullanımına işaret etti.

Brian Armstrong, bu krizin bir fırsata dönüşmesi için ABD senatörlerinin devreye girerek kripto düzenlemeleri konusunda hızlanması ve bu konuda küresel liderliği ele geçirmesi gerektiğini söyledi. 

Armstrong, kripto düzenlemelerinde önemli adımlar atan Avrupa, Singapur, Hong Kong ve Avustralya’yı örnek gösterirken ABD’deki Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasasıyla (DCCPA) ilgili çalışmaları olumlu olarak değerlendirdi.

Yazar: Günay Caymaz