Xcel Energy Gelir Raporu Beklentileri Karşılamadı, Q3 Toplam Gelir Beklentiyi Aştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Xcel Energy, üçüncü çeyrek için Perşembe günü yayınladığı gelir raporunda, gelirinin analist tahminlerini tutturamadı ve tahminlerin üzerinde olduğunu belirtti.

Şirket, hisse başına $1,18 gelir ile toplam gelirinin $4,08 olduğunu belirtirken Investing.com anketlerinde analistler şirketin hisse başına $1,26 ve toplam $3,92B gelir elde etmesini bekliyorlardı.

Açılış öncesi piyasalarda Xcel Energy hisseleri, gelir raporunun ardından 2,74% düşüş ile $62,49 seviyesinden işlem gördü.

Açılış öncesi piyasalarda Xcel Energy hisseleri, gelir raporunun ardından 2,74% düşüş ile $62,49 seviyesinden işlem gördü.

Yıl içinde, Xcel Energy hisseleri 4% düştü. Hissenin işlem gördüğü S&P 500 endeksi 19% düştü.

Xcel Energy Kamu Hizmetleri sektöründeki diğer büyük gelir raporlarını takip ediyor

Perşembe günü Southern, üçüncü çeyrekte hisse başına $1,35 gelir ile toplam gelirinin $8,38B olduğunu ifade etti. Beklentiler, hisse başına $1,3 gelir ile toplam gelirin $6,84B olacağı yönündeydi.

Perşembe günü American Electric Power şirketinin gelirleri ise analist tahminlerini aştığını ve üçüncü çeyrekte hisse başına $1,62 gelir ile toplam $5,5B gelir elde etti. Investing.com analistleri hisse başına $1,55 gelir ile toplam $4,72B gelir elde etmesini bekliyorlardı.