Yeni Luna’dan cevap geldi: 1 saatte yüzde 120 oranında artış görüldü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Investing.com – Kripto para piyasalarında son günlerde değer artışıyla en gözde kripto varlığı olan LUNC, yeni LUNA tokenini neredeyse unutturmuştu. Ancak bugün LUNA, 1 saatlik zaman diliminde yüzde 120’ye ulaşan bir yükselişle kendini hatırlattı. Yazımız yayına hazırlanırken LUNA/USD‘nin yukarı yönlü hareketi hızlı şekilde devam ediyordu. 

Terra çöküşü sonrası çözüm olarak ortaya atılan yeni Blockchain ile yola devam edilmesi önerisi gerçekleştikten sonra LUNA, yeni bir token olarak ortaya çıktı. Ancak şimdiye kadar bekleneni veremedi ve düşük bir performansa sahipti. Son 3 ay boyunca 2 dolar bandında yatay hareket eden kripto para, Terra Classic’in son haftalardaki performansından uzak bir grafik çiziyordu.

picebcb970a8b4c5e3c9393d5af9e712a1b

Bugün öğleden sonra ise LUNA piyasasında hareketli saatler yaşandı. Kripto para, bir saat içinde değerini yüzde 120 artırarak, ciddi bir sıçrama gerçekleştirdi. Şu an yukarı yönlü hareketine devam eden altcoin, günlük bazda ise yüzde 160’ın üzerinde değerlenerek 5,1 doları aşıyordu. Mevcut hareketin bir “pump&dump” aktivitesi mi olacağı henüz belli değil. Ancak önümüzdeki günlerde Terra ekosistemi, iki ayrı blockchain’i ile adından sıkça söz ettirmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Kripto para genelinde ise bugün olumlu bir hava esiyor. Toplam piyasa değeri, yeniden 1 trilyon dolar bandına yükselirken Bitcoin (BTC), bugün yüzde 10’u bulan değer artışıyla 21.000 dolar bandına adım atarken yükselişe liderlik ediyor. 

Yazar: Günay Caymaz